12 груд. 2017 р.

Участь у Всеукраїнському вебінарі


     12 грудня 2017 року  відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України було проведено Всеукраїнський вебінар «Роль книги героїко-патріотичного спрямування у вихованні майбутнього громадянина патріота» для методистів з бібліотечних фондів обласних департаментів освіти і науки, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів науково-методичних центрів,  бібліотекарів.

      На базі Довговойнилівського НВК І-ІІІ  ступенів шкільні бібліотекарі Верхнянської сільської ради ОТГ теж провели реєстрацію і  долучилися до  участі у  вищевказаному вебінарі, який справив  хороше враження на  учасників.
Розпочався  вебінар вітальним словом модераторів  та ознайомленням із планом проведення заходу. Він включав в себе три основні блоки:
 Блок 1. -  "Роль книги героїко-патріотичного спрямування у вихованні майбутнього патріота України". Тут учасникам були представлені видання Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. Сухомлинського на допомогу патріотичному вихованню дітей та учнівської молоді   та  сучасна художня дитяча патріотична література, зокрема свої творчі надбання презентувала українська дитяча письменниця Зірка Мензатюк. Також були подані методичні рекомендації щодо патріотичного виховання дітей на основі творчої спадщини Василя Сухомлинського та рекомендації щодо комплектування фонду бібліотеки літературою національно-патріотичного спрямування.

11 груд. 2017 р.


5 цікавих книг для дівчаток-підлітків із нашої бібліотеки

Підлітковий вік – вік тисячі запитань, нового досвіду, пригод, змін, першої закоханості, серйозних рішень та спроби бути дорослим. У пошуку відповідей дитина особливо потребує розуміння та доброї поради. Книги з цієї добірки містять тисячі рекомендації та підказок для дівчаток – підлітків. Вони подарують години захоплюючих пригод. Будуть корисні дівчаткам 9- 13 років, а їх мамам допоможуть зрозуміти почуття та проблеми донечок.

 Ця книга здатна стати настільною серед багатьох дівчат. Тому що теми, які із гумором описують молоді письменниці стосуються саме кола інтересів  сучасних підлітків: дружба,кохання, втрати, страхи, прагнення, захоплення, відносини із батьками та багато іншого.


Анна – звичайна десятирічна дівчинка, яка захоплюється лазанням по деревах, їздою на велосипеді та веде безтурботне життя. Але з появою новенького хлопчика в класі, Йорґена, її життя зовсім змінилось. Так, це перша закоханість. Для того, аби здобути його прихильність та виділитись серед суперниць, Анна готова на все.




 Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.


 Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.



Роман Луізи Мей Олкотт став класикою американської літератури для підлітків. Хоча його із захопленням прочитає як і малий, так і дорослий. В ньому йде розповідь про чотирьох сестер Мег, Джо, Бет та Емі. Вони народились хоч і не в багатій, зате в дуже дружній сім’ї, в якій всі звикли робити всю роботу разом: куховарити, прибирати, допомагати матусі в інших домашніх клопотах.
Книга покаже нам, що таке справжня відданість та любов, до чого варто прагнути та у що вірити. Місцями сумна та зворушлива, місцями з гумором – книга неодмінно сподобається вам з перших сторінок.

Міжнародний день волонтерів

                  

З нагоди дня волонтера у бібліотеці було проведено  інформаційну  годину  «Волонтери – люди доброї волі».


 Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюнаном, керуються сьогодні волонтерські організації у всьому світі. Деякі дослідники виділяють XX століття як головну віху у розвитку волонтерського руху. У Європі після закінчення першої світової війни з’явилися люди, готові надавати допомогу постраждалим у війні. Саме у цей час були створені перші волонтерські організації. Практично кожен із нас хоча б раз у житті по своїй волі брав на себе виконання трудових обов’язків, не вимагаючи грошової компенсації.

Українці завжди опікувалися старими та немічними, вдовами, сиротами. Сильний допомагав слабшому. Великі справи робили разом. Сусіди завжди допомагали один одному під час осінніх робіт у городі чи полі. Чуйність, ніжність у взаєминах між людьми викликали захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн. Серед відомих нам українців, що творили добрі справи безкорисливо, виділяються Костянтин Острозький – київський воєвода, князь, який за власні кошти відкрив перші школи у деяких містах західної України (16 ст.), в яких училися і діти шляхти, і селянські діти. Окремим фондом здійснювалася підтримка дітей-сиріт. Гетьмани Петро Сагайдачний і Іван Мазепа у 1702 році на благодійні кошти звели новий великий корпус Києво-Могилянської академії. Михайло Грушевський – видатний український історик, у 1898 році на власні кошти заснував у Києві школу, в якій діти мали змогу навчатися рідною українською мовою. І це далеко не повний список відомих українців, які були не тільки відомими політиками, культурними діячами, а й меценатами і благодійниками.
Як підсумок  учнями 9 класу було подаровано бібліотеці книжку "Волонтери. Мобілізація добра".