25 лист. 2020 р.


Майстер українського слова

25 листопада день народження видатного українського письменника
Івана Нечуя-Левицького. Він увійшов в історію української літератури як неперевершений майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх творів, відобразив в них важке життя селянства й заробітчан.
За півстоліття творчої діяльності
І. Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей. Найвідоміші твори письменника: «Микола Джеря», «Бурлачка», «Кайдашева сім’я» «Хмари», «Старосвітські батюшки та матушки», "Дві московки", "Запорожці" та ін.




Іван Семенович Нечуй -Левицький – один з найвидатніших письменників України, який своєю творчістю та активною громадською діяльністю зробив величезний внесок у розвиток української мови, літератури та культури.


ЗУПИНИСЬ НА ХВИЛИНКУ - ПОДИВИСЬ НА НОВИНКИ!

     Під таким гаслом відбулася презентація-перегляд новоприбулих друкованих видань, що надійшли до фонду шкільної бібліотеки Довговойнилівського ліцею. Кошти для придбання нової літератури виділив відділ освіти Верхнянської ОТГ, а відбір здійснювали бібліотекарі навчальних закладів, доповнюючи фонди бібліотек нововведеними  творами   шкільної програми, енциклопедичними виданнями та цікавинками для дітей молодшого шкільного віку 



                  Активні читачі бібліотеки з ралістю презентують  цікаві видання любителям книги і запрошують їх до відкритого перегляду новинок.

 Юні книголюби щиро вдячні усім, хто долучився до цієї доброї справи - поповнення фонду шкільної бібліотеки  цікаими книгами.  

24 лист. 2020 р.

                                                                     SOS!!!

За даними ООН, шоста частина населення Землі не має доступу до питної води. Якщо не вжити термінових заходів, до 2025 року без життєдайної вологи можуть залишитися 3 мільярди людей, а дві третини страждатимуть від її нестачі. Нині найбільші проблеми із чистою питною водою на африканському континенті, у країнах Азії та Латинській Америці. За ступенем водозабезпечення Україна посідає одне з останніх місць у Європі. Водні ресурси України використовуються не раціонально, і забруднюються у декілька разів інтенсивніше, ніж в інших високо розвинутих держав.



                                Без води нема життя. 

А чи знали ви, що....



 У Києві є музей води - один із найновіших і найпопулярніших  музеїв.

 Відкрився 25 травня 2003 року у старовинній водонапірній башті, яка 140 років тому забезпечувала киян водою. Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії.

 Уся композиція – під землею, куди потрібно спуститися на ліфті і там відразу потрапляєш у царство води: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія перетворюється на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповість про те, як прокладали перший водогін. Також ви дізнаєтесь, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Побачите ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води.

Музей води – один з найцікавіших для людей. Тут у великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери.

У музеї можна відчути себе творцем світу: взявши лопатку, власноруч прокласти в піску русло річки. А найбільше захоплення – як у дорослих, так і в дітей – викликають гігантські мильні бульбашки. Причому можна не тільки їх видути, а й самому побувати всередині мильної кулі.

                   Перевірте себе.

1. Скільки океанів на нашій планеті?

2. Яка квітка росте на воді?

3. Як можна донести воду у ситі?

4. Де живуть раки?

5. Найхолодніший океан?

6. Де живуть білі медведі?

7. Який птах плаває, як риба?

8. Яка риба б’є струмом?

9. Чи присутня вода в складі інших планет, зірок, комет?

10. Як ви вважаєте, запаси прісної води обмежені або безмежні?

11. А чи пам’ятаєте ви формулу води?

12.Де найбільші запаси прісної води?

 

 






 Шкільна бібліотека презентує фотоквест учнів 5 класу

 "Я люблю рідну мову!"