24 лист. 2020 р.

                                Без води нема життя. 

А чи знали ви, що....



 У Києві є музей води - один із найновіших і найпопулярніших  музеїв.

 Відкрився 25 травня 2003 року у старовинній водонапірній башті, яка 140 років тому забезпечувала киян водою. Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії.

 Уся композиція – під землею, куди потрібно спуститися на ліфті і там відразу потрапляєш у царство води: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія перетворюється на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповість про те, як прокладали перший водогін. Також ви дізнаєтесь, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Побачите ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води.

Музей води – один з найцікавіших для людей. Тут у великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери.

У музеї можна відчути себе творцем світу: взявши лопатку, власноруч прокласти в піску русло річки. А найбільше захоплення – як у дорослих, так і в дітей – викликають гігантські мильні бульбашки. Причому можна не тільки їх видути, а й самому побувати всередині мильної кулі.

                   Перевірте себе.

1. Скільки океанів на нашій планеті?

2. Яка квітка росте на воді?

3. Як можна донести воду у ситі?

4. Де живуть раки?

5. Найхолодніший океан?

6. Де живуть білі медведі?

7. Який птах плаває, як риба?

8. Яка риба б’є струмом?

9. Чи присутня вода в складі інших планет, зірок, комет?

10. Як ви вважаєте, запаси прісної води обмежені або безмежні?

11. А чи пам’ятаєте ви формулу води?

12.Де найбільші запаси прісної води?