26 лют. 2020 р.

Засідання МО шкільних бібліотекарів Верхнянської сільської ради ОТГ


                                                        Горить свіча і памяті сльоза,
                                                                 Додолу з неї краплями стікає,
                                                                 Земля ридає, плачуть небеса,
                                                                 Героїв Україна памятає…

     20 лютого 2020 року на базі  Довговойнилівського ліцею відбулося засідання   членів методоб’єднання шкільних бібліотекарів освітніх закладів  Верхнянської сільської ради ОТГ. Темою  цього засідання було: підвищення  професійної майстерності шкільних бібліотекарів засобами активізації творчого  пошуку  та впровадження у їх діяльність сучасних форм роботи.
До уваги присутніх  бібліотекар  ліцею  запропонувала одну із  інноваційних форм  роботи,    годину пам’яті  «Найкращих забирають небеса… Їм у віках судилося безсмертя…»    
     Саме  20 лютого,   у День Героїв Небесної Сотні, відбулося гідне вшанування пам’яті людей, яких в народі називають Героями Майдану або Небесною Сотнею.  Цей захід бібліотекар  ліцею  Стасюк Ольга Василівна підготувала із здобувачами освіти 11 класу та  поставила собі за мету вшанувати Героїв Небесної Сотні, героїв війни на Сході України; виховувати патріотизм, національну гордість, любов до України. Весь захід супровод-жувався добре продуманою мультимедійною презентацією «Героям слава нині  і повік» та виставкою-інсталяцією «Герої не вмирають…» . Розпочалася ця  година  Гімном «Ще не вмерла Україна».
      Скорботне  забарвлення додала музично-хореографічна композиція  «Дозволь схилити небо до Карпат» у виконанні хореографічного колективу «Бойківчанка» під керівництвом  Ірини  Володимирівни  Якімечко.

25 лют. 2020 р.

Бібліотечна година до дня народження Лесі Українки


           
Бібліотечна година до дня народження Лесі Українки                        

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом,—писав Максим Рильський,— то найвідповідніше слово було б — боротьба». З'явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури
Лариса Петрівна Косач (Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 р. в Новоград-Волинському в інтелігентній родині. Мати — письменниця Олена Пчілка, батько — юрист, громадський і культурний діяч. Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки, дбали про її гуманітарну освіту
Леся вирізнялась лагідною вдачею, працьовитістю, винятковими здібностями до науки, поезії, музики. Захворівши в дитинстві, поетеса вела, за її власним виразом, «тридцятилітню війну» з туберкульозом. Після операції руки довелося припинити заняття з музики, яку дуже любила. Та природне відчуття мелодії, гармонії звуків переливалось у її твори, відлунюючись в поетичних циклах «Мелодії», «Ритми», «Пісні про волю», оповіданні «Голосні струни», у драмі-казці «Лісова пісня», інших творах.