8 трав. 2019 р.



8-9 травня. День пам’яті та примирення, День Перемоги. В ці дні ми згадуємо про страшні жертви Другої світової війни, про великий подвиг і трагедію нашого народу. 
Учні готуючись до цих заходів  , взяли участь у майстер-класі “Зроби мак пам’яті»   і нагадали про те, що з 2014 року Україна використовує червоний мак, як символ пам’яті жертв Другої світової війни. І саме під гаслом «Ніколи знову», яке супроводжує квітку, пройшла лінійка-реквієм  «Хай буде мир, хай більше не горить у вирі війн твоє життя, людино!» Учні із виготовлених маків склали слово «МИР» . На завершення заходу, була представлена книжкова виставка. Учні переглянули книги та документи, які розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних подій-минулих та сучасних.
Подвиг Ваш – безсмертний, пам’ять про Вас – нетлінна, вдячність народу – безмежна.

5 трав. 2019 р.

Розвиток професійної майстерності шкільних бібілотекарів

  З 18.03 по 29.03.2019 року шкільні бібліотекарі Верхнянського та Довговойнилівського ліцеїв проходили курси підвищення кваліфікації при Івано-Франківському ОІППО. Хочеться висловити щиру подяку організаторам  цих курсів: особливо методисту Столярчук Г. Я. та науковому керівнику Адамович Г. М. за добре продуманий і  наповнений новизною курс цікавих лекцій, семінарів, конференцій та  практикумів. Запамятаються учасникам курсів цікаві групові проекти,  та їх презентації, які  відзначались практичністю, доступністю  і доцільністю впровадження їх у  шкільних бібліотеках області. А ще дуже цікавим було практичне заняття , яке проходило на базі Івано-Франківського ліцею №23. Бібліотекарі даного закладу показали нові методики, які на сучасному етапі дадуть змогу залучення нових користувачів до читання та швидкого пошуку необхідної інформації . Серед запропонованих  інноваційних методик були: 
- воркшоп " Професійна компетентність бібліотекаря НУШ", де  нам ставилось завдання: створити лепбук "Бібліотека НУШ", колаж за відомою народною казкою, відтворити віршовані рядки з творчості Т.Г. Шевченка  через зчитування QR-кодів
- тренінг "Діагностика сильних сторін бібліотекаря"

- сучасний бібліотечний урок "Перша зустріч у незвичайному Книжковому царстві"
Щиро вдячні колегам-бібліотекарям ліцею №23 ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника" за  проявлену професійну компетентність, поєднання традиційних та інноваційних методів і прийомів роботи  з учнями для промоції дитячого читання, ентузіазм та стимулювання до самовдосконалення та самоосвітньої діяльності.