2 квіт. 2024 р.

Шевченківські читання (до 210-річниці від дня народження Т. Г. Шевченка)





 

Тематична виставка "Я вибрала долю собі сама" (Життєвими шляхами Ліни Костенко)



 

Книжково-казковий дивосвіт "Мандри у казку"




 

Тематична полиця "Майбутнє планети - наша турбота"




 

Гра-подорож "Світ казок та пригод Нестайка"




 

Патріотично-інформаційна бесіда "Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух"

 




Написання листів-подяк з нагоди Дня Захисників і Захисниць України

 




Пізнавальна гра "Слава козацька не вмре, не поляже" (4 клас)






 

1 квіт. 2024 р.


                           ТАЄМНИЧИЙ І ЗАГАДКОВИЙ МИКОЛА ГОГОЛЬ

      1 квітня цього року виповнюється 215 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя -  українського  письменника, мислителя, представника філософії романтизму, основоположника реалізму, дослідника і знавця всесвітньої історії, історії України, міфології, географії, мистецтва та культури античності.

     Микола Васильович Гоголь, який жив і творив більш як півтора століття тому, надзвичайно актуальний сьогодні. І це найбільше свідчення про нього як про справжнього, живого класика. Гоголя читають, кожен рік перевидаються його твори, за якими знімають фільми, у театрах ставлять п’єси. Він залишив у спадок прийдешнім поколінням своїх читачів оповитий повір’ями та легендами поетичний образ України, напрацювання з історії рідної землі, збірки українських народних пісень. Його творчі доробки й понині хвилюють глибоким психологізмом, енергією духовних цінностей, ідеалами волі, морального відродження. Твори М.В. Гоголя "Тарас Бульба", "Мертві душі", "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Ревізор", "Вій", "Одруження", "Записки божевільного" знайшли своє місце серед найкращих художніх досягнень світової літератури

    До 215-ї річниці від дня народження відомого письменника-мислителя у читальному залі  бібліотеки діє книжкова виставка "Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя", де представлені найвідоміші видання митця.  А також здобувачами освіти  8 та 10 класів організовані голосні  читання «Сторінками творчості видатного Гоголя», на яких учні прочитали уривки з творів «Тарас Бульба», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Миргород», «Сорочинський ярмарок» тощо…
        У день народження Миколи Васильовича вшануймо його пам’ять, уклонімося йому як Особистості, як Митцю, як Людині, яка присвятила своє життя прагненню дослухатися до голосу серця і сумління і передати почуте нащадкам.