1 груд. 2018 р.


Я « Я любив вас усіх, а найбільше любив Україну,,,»


30 листопада цього року бібліотекою Довговойнилівського НВК І-ІІІ ступенів було проведено літературно- музичну годину , присвячену пам’яті великого сина України Назарія Яремчука.


...Не падати у відчай,
Знаходить завжди силу,
Не гаснути, як зорі,
А творить!
                                       Назарій Яремчук
Назарій Яремчук прожив до прикрого мало (30.11.1951 – 30.06.1995), але встиг стати легендою вітчизняної естради. З ним облетіли світ наші українські пісні – “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Родина”, “Я піду в далекі гори”, “Пісня буде поміж нас”, “Писанка”, “Гей ви, козаченьки”, “Я ще не всі тобі сказав” та десятки  інших…
       “Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос”, – написав поет Андрій Демиденко.

Панує думка, що незамінних людей не буває. Це неправда. Співак за своїм талантом, колосальною працездатністю, величезною любов’ю до України не може бути кимось замінений. Василь Зінкевич, говорячи про свого друга, підкреслює: “Своїм співом він піднімався до зірок. Вірно слугував своїй музі. І тому був для нас таким природним і зрозумілим, як наша українська пісня. Кажуть, згасла зоря Назарія. Так, вона згасла, але ніколи не згасне його дивна музика і його пісня”.

ПОСВЯТА НАЗАРІЮ ЯРЕМЧУКУ
                                   Пострілом з темряви, громом з блакиті,
                                   Звістко безжалісна, серце не край.
                                   Земле карпатська, сльозою умита,
                                   Легіня славного в путь споряджай.
Красень Маестро – посланець від Бога –
Голосом янгольським Славу співав
Своїй Україні. Мов лицар казковий,
Їй квітку таланту свого дарував.
                                Рідного краю не зрадив відроду,
                                   Черес гуцульський святинею мав.
                                   Совість народу, втіха народу –
                                   В народі навічно безсмертним він став.
Тужить родина, сумує країна,
Плаче дощами рясними земля,
Милий Назарію, ти – України
“Глибоке коріння, високе гілля”.
                                                                       Г. Атаманчук
Він залишив нас багатими, то ж бережімо це безцінне багатство, будьмо народом, гідним наших великих подвижників, одного з яких маємо в постаті Назарія Яремчука. Пам’ятаймо про нього, бо він не заслужив нашого безпам’ятства. Любімо його пісні – в кожну із них він вклав частину своєї великої і безмірно багатої душі. Це любляча душа. А за любов належить любов. По смерті – також...




30 лист. 2018 р.

                «УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ!»

     

 

Голодомор – це трагедія мого народу, це урок історії, за який наші прадіди заплатили життям. Тож ми просто зобов’язані зробити висновки з цього уроку, щоб не повторити їх помилок, щоб розірвати коло, по якому може піти історія.

Разом з  учнями в бібліотеці було виготовлено  аплікацію синьо-жовтої незабудьки з паперу,  в пам'ять жертв Голодомору.

19 жовт. 2018 р.




                                                        Читаєм новинки!

Поринути  у світ дивовижних тварин та дізнатися , хто полює на кенгуру, де мешкає лучний собачка та розкрити таємницю «чорних курців», познайомитися з  неймовірними уміннями тварин маскуватися серед рослин, каміння, водоростей та навіть пустельних пісків. Все це у новій книжці «Подорож до дивовижного світу тварин», яка зацікавила перших читачів.
     З перших сторінок ми дізнаємося про те, де мешкають тварини. Далі  на карті світу зображена 21 зупинка-це маршрут, яким ми подорожуємо  по різних куточках планети і знайомимося з їх мешканцями. У книжці є цікаві  факти, довідки та навіть завдання




                                                               А у нас знову новинка!
Прийнявши участь у конкурсі ми отримали цікавезну книгу «Подорож до дивовижного світу тварин», яка надрукована на папері з вторинної сировини у рамках екологічної кампанії по збереженню лісів. Шкільна бібліотека щиро вдячна вчителю географії Іванні Іванівні за співпрацю та особлива подяка Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна, Tetra Pak, Корпорація "Ранок", Дитяча література видавництва "Ранок" за приємний дарунок для дітей!


10 жовт. 2018 р.



Релаксійні  хвилинки "Долоньки нашого ддитинства"
Учні Завадківської школи біля виставки "Серце віддаю дітям"

8 жовт. 2018 р.

     

Жив на світі Учитель. Його звали Василь Олександрович Сухомлинський.Більш за все він хотів навчити дітей думати, відчувати, радіти й сумувати не лише своїми власними радощами й печалями, а й татовими і маминими, дідусевими й бабусиними, братовими й товаришевими, зайчика і синички, верби і тополі, місяця й вітру, всієї нашої землі. Для цього Учитель сам писав казки й розповідав дітям, їхнім батькам, учителям. 
З нагоди Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, присвячену 100-річчю Василя Сухомлинського, учні та вчителі початкової школи , подарували шкільній бібліотеці чудові книжки великого Учителя.

  Завдяки вам, книги знайшли свій дім та будуть передавати свої знання усім бажаючим.

5 жовт. 2018 р.

100-річчю з дня народження великого Просвітителя присвячується

 28 вересня 2018 року з нагоди 100-річчя від дня народження видатного педагога В.О. Сухомлинського в шкільній бібліотеці Довговойнилівського НВК І-ІІІ ступенів влаштовано виставку інформаційних джерел «Його величний слід на землі».
Здобувачі освіти презентували матеріали виставки користувачам бібліотеки.
Шкільний бібліотекар, провела тематичний огляд літератури "Творча та педагогічна спадщина В. Сухомлинського", де наголосила, що В.О. Сухомлинський — український письменник, вчитель, гуманіст Його творчість сповнена любов'ю до природи, до рідного краю, до людей. Вирісши серед прекрасної природи він з раннього дитинства навчався бачити і відчувати прекрасне, а згодом все це передав у своїй творчості.

Сьогодні ми зібрались тут для того, щоб відзначити 100- річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918 – 1970), педагога-новатора, педагога-гуманіста, педагога, серце якого було сповнене щирої любові до дітей. . Він написав близько 50 книг, 500 статей, 1500 казок для дітей, 818 друкованих праць. На виставці представлена тільки мізерна часточка творчості великого Педагога...

1 жовт. 2018 р.


Шановні бібліотекарі
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек!
Нехай це свято принесе у ваш колектив гордість за свою професію,прагнення до творчості,дух взаєморозуміння з читачами та колегами.Бажаю Вам натхнення і плідних звершень,міцного здоров'я і достатку,мудрості у виконанні благородної місії на користь рідної України.
                                                 
З повагою начальник відділу освіти Іван Климишин 


21 вер. 2018 р.


   21 вересня у всьому світі відзначають
                                       Міжнародний День Миру. 
 Для декого мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи, а будинкам не загрожують ворожі снаряди. Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це лише мрія. Ці люди постійно живуть в страху та атмосфері нестабільності, для них кожен день – може стати останнім. Саме для них і існує День миру. До заходів відзначення Дня Миру у шкільній бібліотеці було проведено майстер-клас з виготовлення символічних голубів-миру.





                             


                                   У гості до книжки!



20  вересня до бібліотеки завітали учні першого класу разом із своєю вчителькою Зомчак Л.В..Бібліотекар розказала діткам, що ця кімната книжкове містечко. Живуть у ньому книжки.До них приходять діти, такі, як і ви, кличуть до себе в гості. Не надовго - на тиждень або два, книжечки радіють. Вони люблять мандрувати із шклоярами, знайомитись з новими читачами.
Деяким книжкам сподобалось у гостях. Їх бережно читали. брали в чисті руки, а відпочивали вони на чистих столиках. Бібліотекар дала в руки діткам книжки, щоб вони ознайомилися з ними. Потім діткам розказала правила користування бібліотекою.
Дітей цікавило геть усе!. Яскраві виставки із новими книжками, які ще пахнуть фарбою, дитячий куточок з альбомами і розмальовками.





              " Дружба перемагає всі негаразди"

До нас, у Станьківську школу, завітали чудові мандрівники- песик Бровко та котик Мурчик. Ми дякуємо автору Олександру Зімбі за цікаві та змістовні книжечки.Наші юні читайлики поринули у казковий, дивовижний світ пригод. Крім того учні 3 класу продовжили пригоди друзів у своїх малюнках під гаслом " Дружба перемагає всі негаразди". Дякуємо організаторам проекту та Олександру Зімбі за дитячі посмішки та бажання читати.






10 вер. 2018 р.

                            А у нас черга за новими книжками!!!!


Сьогодні у читачів Станьківської ЗОШ приємний сюрприз.
 Ми отримали від благодійного фонду"Бібліотечна країна"  новеньку цікаву літературу. Бажаємо "Бібліотечній  країні" процвітання,
 радості від вдячних читачів.




4 вер. 2018 р.

"Під синьо-жовтим прапором свободи
Зєднаєм весь великий нарід свій..."



   Під такою назвою незвично пройшов перший урок у новому навчальному році. Цікавий квест "Діти обєднують Україну" зібрав усіх дітей в одну родину. Не залишилася осторонь і шкільна бібліотека. Однією із зупинок пошуку скарбів був  номер кабінету , що відповідає кількості букв назви нашої держави (№7- бібліотека)
 





             З початком нового навчального року!

7 серп. 2018 р.

7 серпня народився   видатний письменник України                            

«Не забудеш мене, поки віку твого, 
              моя нене Вкраїно»
                               

                                                        Виростайте, дітки, 
                                                        В щасливу годину
                                                        Ой рятуйте-визволяйте
                                                          Ще раз Україну!
                                                                           Пантелеймон Куліш


Щирий друг Шевченка і нещадний критик його творів, патріот України  , один із найвидатніших українських письменників, ім’я якого довгий час замовчувалося. Все це — Пантелеймон Олександрович Куліш.

Пантелеймон Куліш — автор першого українського історичного роману «Чорна рада», першого українського правопису «Кулішівка», підручників для школи, видавець «Букваря», людина, яка з повним правом може вважатися, як і Шевченко, основоположником нової української літератури та нової української мови.
 

Значний внесок зробив П. Куліш у розвиток нової української мови. Він створив український алфавіт, який точно відбивав звукову систему нашої мови, видав правопис, граматику, відому під назвою «Кулішівка», «Буквар». За нормами цього правопису видавався журнал «Основа». Мовознавчі роботи Куліша засвідчили світові, що українська культура має власне національне обличчя. Для письменника це був дуже сміливий крок, адже в тодішній Російській імперії букварі й підручники дозволялося друкувати «по-жмудськи, по-самоїдськи, по-тунгуськи, а ось по-українські — «строжайше запрещено»».
У передмові до «Граматики» П. Куліш писав: «Найперше діло в отця-матері повинно бути, щоб дитину своєю рідною мовою до розуму довести… З тих-бо письменних мало добра бува, що чужеземцями через науку робляться і до свого рідного люду слова промовити по-своєму не вміють».



 Прочитайте відгук Шевченка про роман Куліша «Чорна рада». «Спасибі тобі, Богу милий, друже мій великий, за твої дуже добрі подарунки і, особливе, спасибі тобі за «Чорну раду». Я вже її двічі прочитав і третій раз, і все-таки. більш нічого, як спасибі. Добре, дуже добре ти.,  «Чорну раду» по нашому».

Це цікаво!!!

Куліш,  різко висловився проти Шевченкових «Гайдамак», і в той же час запросив до себе боярином (свідком) на весілля, видав у своїй друкарні «Кобзар». А дружина Куліша Ганна Барвінок, теж письменниця, віддала усі свої коштовні прикраси Шевченкові, щоб той, як мріяв, зміг поїхати до Італії (щоправда, через арешт і заслання це йому так і не вдалося).

6 серп. 2018 р.

 Що насправді треба було читати       

            на  канікулах 

             (і ще можна встигнути)

Серпень – останній місяць літніх канікул. Ті, хто вже прочитав усі твори зі шкільного списку літератури на літо (ага, відмінники), можуть з легким серцем узятися за книжки для душі.
Ті ж, хто досі ніяк не подужає цей обов’язковий список, можуть «розбавити» його якоюсь класною книжкою сучасного автора, щоб зберегти любов чи хоча б прихильність до читання. А щоб батькам і юним читачам було легше орієнтуватися, які саме книжки пасують до літніх днів, «ЛітАкцент» підготував своєрідний «читацький путівник». Для цього ми попросили людей, які читають дитячу літературу не лише для власного задоволення, а й професійно, порадити різні цікаві видання для дітей та підлітків. Як результат, маємо дуже різні списки – на будь-який смак і читацький досвід. Обирайте!            ТУТ:http://mini-rivne.com/dutache-chutannja-2/

16 лип. 2018 р.

                                                     16 липня - день в історії




1908 - народився Василь Барка (Очерет), український письменник, поет і перекладач ("Жовтий князь")

















1951 - вийшла друком повість Джерома Селінджера "Над прірвою в житі"


1990 - Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет УРСР, яка проголосила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх стосунках.
"За" проголосували 357 депутатів, зокрема абсолютна більшість комуністів. Проти - четверо.
Також ухвалено постанову "Про день проголошення незалежності України"

1991 - уперше й востаннє 16 липня в Україні відзначено як День незалежності - із концертом українських гуртів на площі тоді ще Жовтневої революції в Києві. Апогеєм свята став виступ "Братів Гадюкіних" із феєрверком


                                                     Цікаві факти про книги
1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.
7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».
9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
14. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.
15. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
16. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
17. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.


                     
           Ви
на канікулах
до вересня. 

Читайте, що вам заманеться або не читайте нічого – канікули ж!

                     А якщо вам все-таки захочеться почитати: Радимо…..



                                       Володимир Рутківський "Джури козака Швайки",
"Джури-характерники", "Підводний човен", а також дилогія "Сині води" й книга "Сторожа застава"
(А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА)
Володимир Рутківський – український письменник, який пише в дуже популярному колись (коли ще батьки були дітьми), проте дуже рідкісному нині жанрі історичної прози для дітей. Трилогія про джур і дилогія про битву на Синіх Водах – найвідоміші сучасні книги письменника, повісті якого ще за радянської доби не наважувалися публікувати в Києві.
Нині ж він повернувся до українського читача зі своїми пригодницькими книжками, описуючи теми, складні й мало прописані істориками: зародження козацтва, битва часів Великого князівства Литовського, історія богатирів Іллі Муромця, Олешка Поповича й Добрині.
_________________________________________


Барбара Космовська "Буба", "Буба: мертвий сезон"


(Урбіно, 2011)
Письменниця Барбара Космовська – знана в Польщі авторка романів для підлітків. Її книги про 16-річну Агнешку (яку всі називають Бубою) – це ланцюжок побутових історій та ситуацій, у які сучасний підліток має всі шанси потрапити, проте не завжди знає, як із них виходити.
Ідеться і про стосунки з батьками та друзями, і про власні різноманітні зацікавлення, і про родинний побут, і про серйозніші речі, як-от азартні ігри чи пияцтво. Читачів "Буби" також приваблює легкий гумор і таке потрібне для підлітків оптимістичне ставлення до дійсності та клопотів у власному житті.   
_________________________________________