19 груд. 2024 р.

                    До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні.

   "Взагалi любив я книжки з м'якими палiтурками. Їх i рвати легше, i не так боляче вони б'ються, як мати"

                                                                 Остап Вишня "Моя автобіографія"


Павло Губенко, або відомий Остап Вишня, народний улюбленець, зірка тогочасної літератури.

"  "Мабуть, з часів Котляревського не сміялась Україна таким життєрадісним, таким іскрометним сміхом, яким вона засміялася знову у прекрасній творчості Остапа Вишні", — сказав Олесь Гончар над труною письменника.

.

20 лист. 2024 р.

 

                                    «Знання – у книгах,

                                                                                 книги – у бібліотеці»

      15 листопада у  Довговойнилівському ліцеї було проведено цікавий  бібліоквест «Книга – ключ до знань». Активними учасниками  цього заходу були  команди учнів 5 та 6 класів, для яких квест став  грою-випробуванням  на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у команді. 

       Впродовж випробувань ліцеїсти побували  на локаціях « Тестовий паркан»,  «Шифрувальні  віхоли», «Переверни слово», «Бібліотечний філворд», «Фольклорні маневри», «Митниця». Тут вони  змагалися у різних конкурсах: знаходили правильні відповіді на запропоновані тести, розшифровували народні прислів’я про книгу та навчання, складали слова з переплутаних складів,   правильно з’єднювали  частини прислів’я, визначали на яку частину тіла людини вказують зачитані фразеологізми, знаходили слова, пов’язані з бібліотекою та читанням серед  хаотично  розкиданих букв.   

Ліцеїсти впевнено подолали усі випробування  та  швидко  знайшли вихід  до місця, яке називають «скарбницею мудрості, храмом знань, аптекою для душі». Бібліоквест був не просто грою, а дуже емоційним, енергійним та  захоплюючим змаганням. Навчив учасників бути уважнішими, кмітливішими, винахідливішими та ще раз  нагадав, що  у багатьох випробуваннях на допомогу їм прийде   книга.








3 лист. 2024 р.

 В Завадківській гімназії стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Бесіда "Моя улюблена книга"






 "Книгу почитав - на крилах політав" Фотозона в бібліотеці Завадківської гімназії. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек триває!




 "Хто багато читає - той багато знає!Учні 4-го класу Завадківської гімназії розгадують бібліотечний кросворд.





 Любко Дереш, Сергій Жадан, Ніна Фіалко , Люко Дашвар, Василь Шкляр...Їх читає весь світ. Їх читають і наші старшокласники. В бібліотеці Вехнянського ліцею - бесіда біля книжкової виставки "Будь сучасним - читай українське!"




 Буккросинг- це передання вже прочитаної книги від однієї людини до іншої. 8-й клас Верхнянського ліцею в рамках бібліотечного місячника "Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки!", взяли участь в читанні трьох книжок методом буккросингу "Візьми, якщо хочеш! Віддай, якщо можеш! Цікавого читання на канікулах!




Книжки почитали - кросворд розгадали." Учні 3-го класу часті відвідувачі шкільної бібліотеки Верхнянського ліцею. 




2 лист. 2024 р.

 КНИГА ВЧИТЬ І, НАВЧАЮЧИ, ТВОРИТЬ ДИВА

У Довговойнилівському ліцеї в жовтні розпочався Місячник шкільних бібліотек, який щорічно проходить по всій Україні в цю осінню пору, на загальноліцейній лінійці. Цьогоріч 10 ювілейний Місячник проходить під гаслом "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки".
Учні 7 та 9 класів взяли активну участь в його відкритті. Школярі цікаво та вдало розповідали, як потрібно поводитися зі своїми мовчазними друзями - книгами; давали цінні поради, як необхідно дбати про те, щоб книжки зберігалися якнайдовше і несли свою мудрість не одному поколінню читачів. А ще, усі ліцеїсти пригадали 10 золотих правил читання, бо їх обов'язково повинен знати кожен.
У фойє біля шкільної бібліотеки оформлена інформаційно-ілюстративна виставка "Читаюча шкільна родина - це непереможна сила". Вона складається із чотирьох розділів, зокрема:
• Нація, що читає, змінить Україну;
• Читаєш ти, читаю я, читає вся моя шкільна сім'я;
• Читайте, щоб залишатися сильними;
• Відкривай нові світи через книжки.
Кожен з розділів учні презентували присутнім, розповідаючи цікаві епізоди, описані у літературних джерелах, що розміщені у даному розділі
Ведучі закликали частіше заходити до шкільної бібліотеки, читати та набиратися книжкової мудрості.



   У казці –  світ чарівний та незвичний, 

                                                                                        Бо казка –  диво, сповнене краси.

                                                                                        Поринуть в казку, це ж бо так цікаво, 

                                                                                        Це справді свято, радість для душі.


Казка – прекрасний витвір народної фантазії.. Для казок не існує кордонів і пересторог тому вони вільно мандрують різними країнами світу. В своїй торбинці казка несе вічні істини, загальнолюдські цінності. У ній завжди добро, мудрість, краса, любов, справедливість перемагають зло і потворність. Казка вчить кожну людину мріяти і бачити світ по-особливому – вона показує мудрість минулих поколінь і спонукає бути добрими, милосердними, справедливими людьми.
     В рамках місячника шкільних бібліотек учні початкових класів Довговойнилівського ліцею були учасниками  гри-подорожі «Мандрівка до країни Казкарії». 
    Провідниками мандрів до чарівної казкової країни стали герої:  Казкар, Королева казок та Смішинки- Веселинки, які розказали дітям про  значення казочок для кожної людини, розповіли новостворену казкову історію про  героїв, що живуть на полицях у шкільній бібліотеці, провели учасників гри через казковий лабіринт, зачитали листа від невідомого героя, допомогли йому  відгадати казки,  в яких він побував  та  підказали зворотній шлях до своєї казочки. Учасники гри також зуміли швидко збудувати місточок через велике казкове море, відповідаючи на питання  вікторини «Хто? Хто?» та  пробралися через зачарований ліс, давши правильні відповіді на казкові загадки.   Також маленькі ліцеїсти активно складали нові слова із букв словосполучення «снігова королева» та швидко відгадали кому належать  чарівні речі з   загубленої  торбини. Впродовж мандрів на телевізійному екрані транслювалася слайдова презентація, яка відображала весь шлях  до країни Казкарії .
Мандрівка була  веселою, захоплюючою та









1 лист. 2024 р.

"Від А до Я - читання щодня" - під такою назвою відбулась екскурсія до шкільної бібліотеки наймолодших школярів Зборянської гімназії. Діти 1-го класу ознайомились з правилами користування бібліотекою, дізнались, що існує багато казок. Малеча з цікавістю розглядала стелажі, де зібрано казки народів світу. Цікавим доповненням екскурсії стала захоплива вікторина "З якої казки?".




Години спілкування з учнями 2-го класу: "Вчимося любити книжки: кожна книжка це світ, який чекає на нас". Кожна книга стає цікавою, коли слухаєш її в колі друзів та маєш змогу обговорити її сюжет і персонажів. А можливо, захочеться її перечитати ще раз вдома, в сімейному колі. Цього разу слухали казки: "Гуси-лебеді", "Рукавичка".




В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024 було проведено читацькі перерви у бібліотеці з 3 та 4 класами на тему: "Всі ми любимо читати".






31 жовт. 2024 р.

 З 1 по 31 жовтня 2024 року в Україні проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки»         

Читання є невід’ємною частиною людського життя. Воно не лише розширює наш кругозір, але й має глибокий вплив на становлення молодої людини.. Читання книг допомагає отримувати нові знання та розвивати інтелектуальні здібності. Через книги ми дізнаємось про різні культури, історичні події, наукові відкриття та багато іншого. Це розширює наш кругозір і сприяє розвитку критичного мислення.

 Користувачі Станьківської  гімназії показали себе активною читацькою родиною

      Книжкові новини року


  Книга і читання  👉     https://drive.google.com/file/d/1HKT0kxnn75XcfzDpX-bVKv_Sd-7Ciia3/view?usp=sharing&t=7

 





Патріотична закладка для книг стане   стильним аксесуаром для завзятих читачів.



Літературний конкурс

                       "Моя історія  про книгу і  читання "

                     


                       ( Копачинська Анастасія)

 

   Ще змалечку я дуже любила книги. Навіть коли й ще  не вміла читати, то обожнювала гортати  сторінки та розглядати малюнки. Книги для мене завжди були чимось особливим, адже мені з дитинства  прищеплювали любов до них. І ця любов до читання та книг зі мною і зараз.

     Звісно у мене в житті був період, коли я майже не читала, але зараз знову повністю захоплена  цим заняттям. За останні півтори року моя маленька домашня бібліотека поповнилася дванадцятьма книжками, три з яких написані англійською мовою. Усі вони  в жанрі фентезі.  Це мій  улюблений жанр. Мені неймовірно цікаво читати про всі ці пригоди   та магію  міфічних істот. Я читала багато різних жанрів, але саме цей займає особливе місце в моєму серці. Коли я читаю фентезі, зовнішній світ повністю відходить на задній план, а я вже всіма думками там.

      Я вже неодноразово задумувалася, яким би було наше життя без книг і читання, але жодна з цих думок  не мала позитивного змісту. Адже, на мою думку, без читання наше життя було б   нудним і сірим.

        Отже. Читайте і ще раз читайте! Адже у книгах можна знайти багато цікавого та корисного для себе.

Не допустімо  зникнення книг із нашого життя! Бережімо цей скарб!

   

  "Моя історія  про книгу і  читання " 


         
 (Вовк Ірина)

         Читання стало невідємною частиною мого життя  ще з дитинства, коли мама читала перед  сном  казки. А вже, як я навчилася читати, то книги  відкрили мені новий світ. Тепер для читання книга – це вікно у нові світи, де є повчальні пригоди, уроки чи відкриття.

     Ще спочатку я читала казки, де добро завжди перемагало зло. Вони переносили у світ добрих персонажів, чарівних  істот. Мене завжди дивували тваринки, які могли розмовляти та розуміти людську мову. А також памятаю , як я любила ці казкові зачини : «Жили- були»,  «Жив на світі», «Був собі» та закінчення : « От і казочці кінець, а хто слухав – молодець!»

         Однак з роками мої літературні вподобання  змінилися. Тепер мені подобаються  інші жанри: фантастика, містика, фентезі, комедія, магічний реалізм.

Частіше я читаю книги в електронному форматі. Чомусь так мені комфортніше  та зручніше.

      Читання це не просто процес отримання інформації чи якась розвага. Це подорож, яка ніколи  не закінчується. Це спосіб навчитися мислити, ставити питання, знаходити відповіді. Книги навчили мене співпереживати, дивитись на ситуації з різних точок зору, а також не здаватися. Крім того, читання стало для мене способом відпочити  від  повсякденних справ і турбот. Відкривши книгу і  опинившись  в іншому  світі, я можу на деякий час забути проблеми  нашого сумного і  непередбачуваного світу.

      І дуже доречні слова В. Сухомлинського, які я прочитала на виставці у нашій школі: « Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною».

 

       "Моя історія  про книгу і  читання"

          


                 

                                         (Романюк Марія)

       Раніше я не приділяла читанню багато уваги. Можливо, прочитувала книгу, але це не  було для мене чимось особливим. У восьмасі , із зарубіжної літератури, ми вивчали  твір Барбари  Космовської  «Буба» і він мені дуже сподобався. У книжці є і гумор, і пізнання світу дорослих,  дружба і перше кохання. Є поразки і вирішення складних ситуацій. Вона подарувала мені багато позитивних емоцій.

      Я почала більше читати і зараз книги стали важливою частиною мого життя. Сьогодні в мене є власна бібліотека, наповнена різноманітними книгами. Кожна прочитана  книга – це нова подорож, яка дарує мені нові емоції та враження. Відкрила для себе і детективні історії, адже вони дозволяють розгадувати таємниці.

      Читання допомагає мені розширити кругозір. Я засвоюю нові слова, знайомлюся з культурою інших країн і дізнаюся про різні погляди на життя. Додатково, я часто обговорюю прочитані книги з подругами. Мені подобається ділитися враженнями , запитувати їхню думку і слухати про їхні улюблені книги. Книги і читання стали для мене не просто хобі, а й способом відволіктися. Коли я втомлена, то я беру в руки книгу і поринаю в інший світ.

      Я вірю, що кожен знайде свою книгу, яка змінить його життя, і читання стане невідємною частиною в житті. Тому що, книги можуть вчити, надихати, допомагати.

                                                    Хлопці чи дівчата?

 Команди хлопців та команди дівчат змагались за звання найрозумніших, найспритніших та найактивніших.  Кілька раундів з цікавими завданнями пройшли дуже швидко. Окрім конкурсів, де варто було проявити теоретичні знання з історії, культури чи мистецтва, були й практичні завдання –  мовний та музичний конкурс на спритність. І, хоча, відповідно до отриманих балів перемогла команда дівчат, без подарунків  не залишились і хлопці.




Поради батькам

  10 порад як зацікавити   дитину читанням.  

1. Створіть атмосферу читання вдома

  • Розташуйте книги, журнали та інші матеріали для читання у легкодоступних місцях вдома.
  • Влаштовуйте сімейні читальні години, коли вся родина читає разом.

2. Подавайте приклад

  • Діти часто наслідують поведінку дорослих, тому читайте самі. Нехай дитина бачить, що читання приносить вам задоволення.

             3. Знайдіть теми, які цікаві дитині

  • Дізнайтеся, що цікавить вашу дитину, і підберіть книги або журнали на ці теми.
  • Запропонуйте книги, які стосуються улюблених хобі або фільмів дитини.

4. Відвідуйте бібліотеки та книжкові магазини

  • Регулярно відвідуйте бібліотеку або книжковий магазин разом з дитиною.
  • Дозвольте дитині самостійно обирати книги.

5. Запровадьте ритуали читання перед сном

  • Запровадьте традицію читання перед сном, де ви або дитина читаєте кілька сторінок перед тим, як заснути.

6. Використовуйте аудіо книги

  • Якщо дитина не любить читати сама, запропонуйте їй слухати аудіо книги.
  •  Це також допоможе розвинути інтерес до історій.

7. Розмовляйте про прочитане

  • Обговорюйте з дитиною книги, які вона прочитала. Задавайте питання, дізнавайтеся про її думки та враження.

        8. Заохочуйте обговорення з друзями

  • Запропонуйте дитині обговорити прочитане з друзями або влаштувати "книжковий клуб" серед однолітків.

9. Залучайте сучасні технології

  • Використовуйте електронні книги або планшети для читання. Деякі діти більше зацікавлені читанням з екранів.

10. Хваліть та заохочуйте

  • Хваліть дитину за кожну прочитану книгу та зацікавленість у читанні. Ви можете також нагороджувати її маленькими подарунками або привілеями.
  • Створюйте разом з дитиною ілюстрації до прочитаних історій.