22 січ. 2018 р.

29 січня 2018р.

 "Бій за майбутнє" -під такою назвою у бібліотеці підготовлено  тематичну виставку  та проведено інформаційну перерву до 100-річчя бою під Крутами.




Довідка:
 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, що під селищем Крути та поблизу села Пам`ятне, 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську народну республіку. Усі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені.

Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.
 Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати в Україні з 2007 року.






В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
22 січня 1918 року Україна проголосила себе на майдані Святої Софії у Києві самостійною, вільною державою. А через рік, 22 січня 1919 року, на цьому ж майдані, було проголошено Акт "Про з'єднання всіх українських земель" в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна об'єдналася з Наддніпрянською для того, щоб міцніти й розбудовувати власну державу. 


Це свято показує, що усі ми - діти однієї великої України і бажаємо жити в згоді-злагоді.
21 січня 1990 року, відбулася одна з наймасштабніших  у світовій історії акція "Живий ланцюг". Близько трьох мільйонів людей взялися за руки і створили безперервний ланцюг від Києва до Львова, показуючи цим бажання українців жити в єдиній незалежній країні.
З нагоди цієї важливої історичної дати у бібліотеці відбувся огляд книжкової виставки під назвою «Свято єднання українських земель». Тут були представлені  навчальні посібники з історії України, енциклопедичні  видання, на сторінках яких висвітлюється дана подія. Матеріали акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну, розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її провідників.
День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.


Джерела інформації:
День Соборності України. Історія свята.  Матеріал з Вікіпедії. 

Методичні матеріали щодо відзначення Дня Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут, підготовлені Українським інститутом національної пам'яті