29 груд. 2020 р.

13 грудня  день  народження українського композитора Миколи Леонтовича – автора знаменитого на увесь світ «Щедрика» («Carol of the Bells»). Цю пісню називають «маленьким музичним дивом» і вона є чи не найпопулярнішою різдвяною мелодією на планеті, яка звучить наче переливи сріблястих  дзвоників.На Заході український "Щедрик" вже давно став невід'ємною частиною різдвяної культури. Пісню, відому там як "Carols of the Bells", можна почути і в кіно, і в магазинах, і на вулицях.Насправді обробку народної пісні на початку 20 століття написав відомий український композитор Микола Леонтович. І вперше "Щедрик" виконав хор Київського університету - у 1916 році.За океан українська мелодія потрапила у 20-х роках минулого століття. А в 1936 році Пітер Вільхоуський, який працював для радіо NBC, написав англійський текст до "Щедрика" і українська мелодія стала знана в західному світі як "Carols of the Bells".

А що  знали ви  про цього українського композитора, педагога, хорового диригента, який передчасно пішов із життя, так і не дописавши омріяної пісні, опери чи симфонії?

Шкільна бібліотека пропонує прочитати книжку Миколи Литвина «Лети, павутино!» , з якої ви дізнаєтесь про щедрий талант та трагічну долю незаслужено забутого композитора та педагога.


17 груд. 2020 р.

                          Знайомство з бібліотекою.

Учні першого класу Станьківської гімназії , разом з класним керівником Булавинець  Галиною Василівною, завітали у  бібліотеку. Маленькі читачі дізналися про походження слова "Бібліотека", про цікаві книги та журнали, які є  у бібліотеці. Дізналися  про правила поведінки читачів у бібліотеці, про правила поводження з книгою. З метою зацікавити  юних  "читайликів" до бібліотеки, прищепити любов до книги з  дитинства, була проведена казкова вікторина. Діти залюбки відгадували цікаві загадки, веселились, розважались.



16 груд. 2020 р.

 Шкільна бібліотека, педагогічні працівники та здобувачі освіти Довговойнилівського ліцею взяли активну участь у благодійно-просвітницькій акції «Подаруй книгу військовослужбовцю».




Нами придбано 7 книг патріотичної тематики А саме:

1. С. Талан «Повернутися дощем»
2. В. Лис «Країна гіркої ніжності»
3. І. Франко «Захар Беркут»
4. В. Шкляр «Чорне сонце»
5. С. Плохій «Козацький міф»
6. П, Куліш «Чорна Рада»
7. В. Скотт «Айвенго»
Ця література буде передана бібліотеці військової частини А 2637 Міністерства оборони України, що дислокується у м. Очаків Миколаївської області. Нехай ці книги зроблять приємнішим дозвілля наших військовослужбовців.

3 груд. 2020 р.

                                                                       Не дай СНІДу шанс

                                                              (Інформаційний колаж)




25 лист. 2020 р.


Майстер українського слова

25 листопада день народження видатного українського письменника
Івана Нечуя-Левицького. Він увійшов в історію української літератури як неперевершений майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх творів, відобразив в них важке життя селянства й заробітчан.
За півстоліття творчої діяльності
І. Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей. Найвідоміші твори письменника: «Микола Джеря», «Бурлачка», «Кайдашева сім’я» «Хмари», «Старосвітські батюшки та матушки», "Дві московки", "Запорожці" та ін.




Іван Семенович Нечуй -Левицький – один з найвидатніших письменників України, який своєю творчістю та активною громадською діяльністю зробив величезний внесок у розвиток української мови, літератури та культури.


ЗУПИНИСЬ НА ХВИЛИНКУ - ПОДИВИСЬ НА НОВИНКИ!

     Під таким гаслом відбулася презентація-перегляд новоприбулих друкованих видань, що надійшли до фонду шкільної бібліотеки Довговойнилівського ліцею. Кошти для придбання нової літератури виділив відділ освіти Верхнянської ОТГ, а відбір здійснювали бібліотекарі навчальних закладів, доповнюючи фонди бібліотек нововведеними  творами   шкільної програми, енциклопедичними виданнями та цікавинками для дітей молодшого шкільного віку 



                  Активні читачі бібліотеки з ралістю презентують  цікаві видання любителям книги і запрошують їх до відкритого перегляду новинок.

 Юні книголюби щиро вдячні усім, хто долучився до цієї доброї справи - поповнення фонду шкільної бібліотеки  цікаими книгами.  

24 лист. 2020 р.

                                                                     SOS!!!

За даними ООН, шоста частина населення Землі не має доступу до питної води. Якщо не вжити термінових заходів, до 2025 року без життєдайної вологи можуть залишитися 3 мільярди людей, а дві третини страждатимуть від її нестачі. Нині найбільші проблеми із чистою питною водою на африканському континенті, у країнах Азії та Латинській Америці. За ступенем водозабезпечення Україна посідає одне з останніх місць у Європі. Водні ресурси України використовуються не раціонально, і забруднюються у декілька разів інтенсивніше, ніж в інших високо розвинутих держав.



                                Без води нема життя. 

А чи знали ви, що....



 У Києві є музей води - один із найновіших і найпопулярніших  музеїв.

 Відкрився 25 травня 2003 року у старовинній водонапірній башті, яка 140 років тому забезпечувала киян водою. Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії.

 Уся композиція – під землею, куди потрібно спуститися на ліфті і там відразу потрапляєш у царство води: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія перетворюється на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповість про те, як прокладали перший водогін. Також ви дізнаєтесь, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Побачите ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води.

Музей води – один з найцікавіших для людей. Тут у великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери.

У музеї можна відчути себе творцем світу: взявши лопатку, власноруч прокласти в піску русло річки. А найбільше захоплення – як у дорослих, так і в дітей – викликають гігантські мильні бульбашки. Причому можна не тільки їх видути, а й самому побувати всередині мильної кулі.

                   Перевірте себе.

1. Скільки океанів на нашій планеті?

2. Яка квітка росте на воді?

3. Як можна донести воду у ситі?

4. Де живуть раки?

5. Найхолодніший океан?

6. Де живуть білі медведі?

7. Який птах плаває, як риба?

8. Яка риба б’є струмом?

9. Чи присутня вода в складі інших планет, зірок, комет?

10. Як ви вважаєте, запаси прісної води обмежені або безмежні?

11. А чи пам’ятаєте ви формулу води?

12.Де найбільші запаси прісної води?

 

 






 Шкільна бібліотека презентує фотоквест учнів 5 класу

 "Я люблю рідну мову!"



5 лист. 2020 р.


            Перші книги, які допомагають вивчити 

                      всі літери української  абетки.





3 лист. 2020 р.

 

          ЦІКАВІ   ФАКТИ ПРО   ВІДОМІ   КНИГИ!

                                              А чи знали  Ви  що ?

1. «Аліса в країні чудес» була заборонена у Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.
2. Дж. Р. Р. Толкін друкував всю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями.
3. У «Казках 1000 і 1 ночі» Аладдін спочатку був китайцем.
4. Бібліотека Гарвардського університету зберігає 4 юридичні книги, написані на людській шкірі.
5. Книга «Подорожі Гуллівера» описала розмір і швидкість обертання місяців — супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.
6. «Пригоди Тома Сойєра» — перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.
7. Книги про Гаррі Поттера — найбільш заборонені в Америці через «пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей».
8. Володимир Набоков писав «Лоліту» в блокноті під час поїздок по Америці для колекціонування метеликів. Дружина письменника Віра завадила йому спалити начерки роману.
9. Найбільш продавана у Великобританії книга всіх часів — «50 відтінків сірого».
10. «Вінні-Пух» був спочатку заборонений в Америці, Туреччини та Великобританії. Тут зіграло роль не тільки наявність розмовляючих тваринок, але і той факт, що малюк П'ятачок викликав негативну реакцію у мусульманській частині читачів.
11. Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
 
12. «Робінзон Крузо» вважається першим англійським романом. До речі, роман про пригоди Робінзона має продовження, в якому герой терпить аварію корабля біля берегів Південно-Східної Азії і змушений добиратися до Європи через всю Росію. Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму у Тобольську.
13. Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і коштує зараз 8 млн доларів.
14. Найпопулярнішим письменником всіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.
15. Було видано вже більше двох мільярдів книг. Найбільш ходовою книгою залишається Біблія. Друге місце займає «Книга рекордів Гіннесса».
16.  Чарльз Діккенс писав «Різдвяну історію» протягом шести тижнів.
17. Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п'єс.
18. В'язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в'язниці була ув'язнена знаменита Французька енциклопедія, складена Дідро і Д'Аламбером. Книгу звинувачували у тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.
19. Творчість одного з популярних сучасних авторів — Паоло Коельо — повністю заборонена в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.
20. Вперше «Гамлета» російською мовою переклав письменник Олександр Сумароков, переклавши назву як «Омлет, принц Датський».

 

22 жовт. 2020 р.

                      За нас планету ніхто не врятує...

                                                        Екологічна година.

Що ми знаємо про тверді побутові відходи, проблеми їх утилізації, вплив сміття на здоров’я планети і людини, вторинну переробку сміття, які бувають види пластику, друге життя пластику- це теми лепбуку, який виготовляли та вивчали  учні 7 класу. 


20 жовт. 2020 р.

 


21 жовтня любителі яблук у всьому світі відзначають ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЯБЛУК.

Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято. Восени багатий врожай яблук символізує достаток та благополуччя української родини.

А чи любите ви яблука? Пройдіть тест👉 "Я люблю яблука!"


Відповідаємо на питання вікторини.  Відповіді тут:   👉 Статистика




19 жовт. 2020 р.

                     Вчимося сортувати сміття.

Завдяки  сортуванню     відходів ми повертаємо цінні ресурси, які містяться у смітті, в нашу економіку – на переробні підприємства. В Україні є понад 100 підприємств, які переробляють вторинні пластик, папір, скло та метали.

Користувачі Станьківської бібліотеки вчилися сортувати сміття завдяки грі «Сортуй своє», 

та  інтерактивній екологічній грі «Правильно розсортуй різні види сміття у відповідні контейнери».

                           Тепер ми знаємо, як правильно сортувати сміття.




15 жовтня у світі відзначають Всесвітній день миття рук...

Гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань. На брудних руках є велика кількість небезпечних мікроорганізмів, через це навіть незначні подряпини чи ранки можуть викликати вірусні захворювання.

Найбруднішими предметами, яких щодня торкається майже кожна людина, є телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, вимикачі світла, дверні ручки та поруччя.

Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки можна запобігти завдяки дотриманню гігієни.

В рамках місячника учні Станьківської гімназії переглянули презентацію  «Мийте руки для здоров’я!».  Дізналися, чому в  сучасному світі миття рук є щоденним ритуалом, та як правильно мити руки.


 

15 жовт. 2020 р.


"Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів"












 Любов до природи має виражатися не тільки в замилуванні її красою, а й, насамперед, у турботі про збереження і примноження при­родних багатств. Цікаво і з захопленням проходили учні 5 класу онлайн-вікторину 

 "Дивосвіт природи".👈👈(Рекомендуємо!)




                                     Скарбничка природи!

Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінко­голосих пташок, запах і розмаїття квітів - усе це дорога серцю, ні з чим незрівнянна краса рідної землі.



 

7 жовт. 2020 р.

                                       👉  Ми любимо читати!!!

                    Вітання від учнів 5 класу та  класного керівника 

                                          Штурмак Зоряни Михайлівни. 

 

Вітання-колаж  до Всеукраїнського дня бібліотек   від учнів 7 класу

 Міжнародний день миру відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.



30 вер. 2020 р.


 

Шановні колеги, зі святом!   Бажаю усім багато привітань, 
Подарунків і посмішок щирих, надії на краще, любові і віри.
Добра вам, щастя і любові, успіхів і перемог у роботі,
Нехай з цікавістю дні течуть в гідних, значущих турботах.
Нехай робота дарує мудрість, нехай вабить світ хороших книг,
Нехай енергія вирує, нехай дарує радість кожна мить.

31 серп. 2020 р.

                                  Методичний марафон

                                                       26 серпня 2020 року

          Інструктивно-методичне засідання шкільних бібліотекарів онлайн.




 

          Бібліотеці – новий принтер.

Хоч сучасний світ переповнений новітніми технологіями , бібліотеки продовжують залишатися тими місцями, де людина розвивається і пізнає щось нове. А для їх якісного функціонування, звісно, потрібне не лише оновлення книжкового фонду, а й сучасне обладнання.

В переддень 1 вересня шкільна бібліотека  Станьківської гімназії отримала чудовий подарунок від районного депутата, Романа Гавриліва, сучасний кольоровий принтер, який дуже потрібний бібліотеці.

«Сучасна школа потребує нових технологій, – переконаний депутат районної ради, випускник нашої школи, Роман Гаврилів, – тому ми   повинні гуртом дбати про те, щоб школярі мали все необхідне для якісного навчання».



Працівники  гімназії та читачі бібліотеки з радістю прийняли чудовий подарунок.



 

 

 

25 квіт. 2020 р.


                                   

 10 фактів про книги
          23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

1. Google підрахував кількість всіх художніх, публіцистичних і наукових праць у світі. Виявилося, що загальна кількість книг на Землі становить 129 864 880.
2. Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега.
Його перу належить 1800 п'єс.
3. Існує різновид клептоманії, при якій крадуть тільки книги. Цей розлад називають бібліоклептоманією. Одним з найвідоміших бібліоклептоманів є Стівен Блумберг, який за життя вкрав більше 23 тисяч рідкісних книг на суму в 20 мільйонів доларів.
4. Дослідження показують, що 4-6 років –найсприятливіший вік для навчання дитини читання. Після 6-7 років навчити читати складніше.
5. Більшість читачів втрачають інтерес до книги на 18-й сторінці.
6. У середньому люди проводять за читанням 6,5 годин на тиждень.
7. 68% всіх книг купують жінки.
8. У середньому покупець книгарні проводить 8 секунд, дивлячись на передню обкладинку, і 15 секунд, переглядаючи задню.

9. Найдовша біографія – історія життя Вінстона Черчилля. Вона містить 22 томи. А найбільша публікація – це видання Британських парламентських документів, яке складається з 1112 томів.
10. Найпопулярнішим письменником всіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються 44 мовами світу. Було видано вже більше двох мільярдів книг. Найбільш популярною книгою залишається Біблія.


25 бер. 2020 р.

Шановні колеги - бібліотекарі, з рекомендаціями Української бібліотечної асоціації щодо роботи під час карантину "Бібліотеки в умовах епідемії COVID -19" можна ознайомититсь за посиланням   https://ula.org.ua/news/4537-biblioteky-v-umovakh-epidemii-covid-19?fbclid=IwAR1Vc3FO45xmESttWfkuST49q-xFOr4dgfBSXc-l5YOJaB8Ig2iljPXKTa0

24 бер. 2020 р.



ДНПБ України ім В О Сухомлинського НАПН України
Шановні колеги, працівники освітянських бібліотек!
Інформуємо, що фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України підготовлено практичний посібник „Систематизація документів та організація каталогів і картотек освітянських бібліотек за таблицями Універсальної десяткової класифікації” (на виконання Постанови Кабінету Міністрів від 22 березня 2017 р. № 177 „Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та  впровадження Універсальної десяткової класифікації” та Наказу МОН № 929 від 26 червня 2017 р. „Про впровадження УДК в практику роботи бібліотек”).
У виданні висвітлено питання наукового і документного класифікування, схарактеризовано систематизацію як процес аналітико-синтетичного опрацювання документів, представлено Універсальну десяткову класифікацію як міжнародну інформаційно-пошукову мову класифікаційного типу. Викладено основні положення загальної та спеціальної методики систематизування документів за таблицями УДК у галузевому аспекті. Подано методичні рекомендації з організації каталогів, картотек і баз даних за таблицями УДК.
Повний текст за посиланням https://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=21476.
На изображении может находиться: 2 человека, текст
b.gov.ua/ua/?ourpublications=21476.